انواع فولاد خوش تراش

در طی سالیان گذشته؛ فولاد به عنوان یک صنعت مهم کشور شناخته شده است. از همین‌ رو اغلب در تیراژ انبوه تولید شده و به سری تراشی و البته ماشین‌ کاری عالی یا همان خوش تراشی نیاز مبرم و شدیدی دارد تا بتواند از آن طریق کیفیت سطحی مناسبی را پس از ماشین کاری، سرعت تولید بالا و هزینه های پایین ماشین کاری را فراهم آورد.

این خاصیت بخاطر وجود گدازه ای (o4ao180%) می باشد که در حین برشکاری براده هایی کوتاه و شکننده ایجاد نماید در بعضی از این فولاد ها o.15-o.3 سرب نیز دیده می شود که دارای همین خاصیت است لازم به ذکر می باشد که بعضی از کربن های این فولاد نظیر ۱٫۰۷۲۸ و ۱٫۰۷۲۷ و ۱٫۰۷۲۶ قابل عملیات حرارتی سخت کاری حجمی و ۱٫۰۷۲۱ و ۱٫۰۷۲۲ و  ۱٫۰۹۲۳ قابلیت سمانتاسیون را دارا می باشند.

همچنین به دلیل تاثیر سوء حضور عناصری مانند گوگرد و فسفر در ترکیب فولادها خواص مکانیکی، چقرمگی و همگنی آن ها براساس مقادیر حداقلی (معمولاً کمتر از ۰٫۰۴۵ درصد در اکثر فولادها) تنظیم می شود ولی زمانی که صحبت از حضور گوگرد و فسفر در مقادیر بیشتر (گوگرد تا ۰٫۴ درصد و فسفر تا ۰٫۱۱ درصد) و همچنین حضور عنصر سرب در مقادیر ۰٫۳۵-۰٫۱۵ درصد در ترکیب برخی فولادهای کم کربن و کربن متوسط، می‌ شود، خاصیت های متفاوتی در آنها شکل می گیرد.

این خاصیت اغلب به صورت بهبود وضعیت ماشین کاری، براده برداری و کیفیت سطح فولاد پس از ماشین کاری نمود پیدا می کند. به فولادهایی که دارای این خاصیت و قابلیت هستند، فولادهای خوش تراش یا اتومات

(Free-cutting steels) می گویند.

بیایید کمی بیشتر با این فولاد آشنا شوید.

 

خرید فولاد

کاربرد فولاد خوش تراش چیست؟

اصلی ترین کاربرد فولاد خوش تراش، اتوماتیک و سری تراشی بودن آن جهت تولید انبوه قطعات خودرو و قطعات صنعتی است. از همین رو اغلب این فولاد را میتوانید در صنایع خودرو سازی، ماشین آلات و ادوات کشاورزی، اتصالات هیدرولیکی، ساخت ابزار دقیق، صنایع فلزی و قطعه سازی به وفور مشاهده می کنید.

هر چند که به واسطه کاهش اصطکاک بر روی لبه ابزار تراشکاری در اثر خرد شدن براده ها، عمر ابزار تراشکاری این فولادها افزایش و در نتیجه هزینه های تولیدی آن ها تا مقدار زیادی کاهش می یابد.

انواع فولادهای خوش تراش:

اگر درنظر دارید تا فولادهای خوش تراش را در رده‌ بندی استاندارد شناسایی کنید با کمی توجه به شماره مواد ۱٫۰۷XX  به آن پی خواهید برد. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده میتوان فولاد خوش تراش را از نظر عملیات حرارتی به سه دسته دسته بندی نمود. این دسته ها عبارتند از؛

* فولادهای عملیات حرارتی نشونده

این دسته از فولاد خوش تراش کمترین مقدار کربن چیزی حدود 0.14 درصد را دارا می‌ باشند و هیچگونه عملیات حرارتی را صورت نمی دهند. این فولاد اغلب شماره های مواد ۱٫۰۷۱۵، ۱٫۰۷۱۸، ۱٫۰۷۳۶ و ۱٫۰۷۳۷ را شامل می شود.

*  فولادهای قابل سمانتاسیون

فولاد خوش تراش قابل سمانتاسیون به آن دسته از فولادهایی گفته می شود که مقدار کربن آن ها چیزی حدود ۰٫۱۳-۰٫۰۷ درصد بوده و این قابلیت را دارد که از آنها در موقعیت سخت کاری سطحی پس از سمانتاسیون یا کربن دهی سطحی بهره گرفته شود. برای بهره گیری از این قبیل فولادها باید به سراغ شماره مواد ۱٫۰۷۲۱، ۱٫۰۷۲۲ و ۱٫۰۷۲۵ بروید.

* فولادهای کوئنچ تمپر شونده ی مستقیم

این گروه از فولادهای خوش تراش دارای مقدار کربن ۰٫۶۵-۰٫۳۲ درصد بوده و قابلیت عملیات حرارتی کوئنچ تمپر را دارا هستند. این گروه از فولادهای خوش تراش، تعداد بیشتری را شامل می شوند که از جمله ی آن ها می توان به شماره مواد ۱٫۰۷۲۶، ۱٫۰۷۲۷، ۱٫۰۷۵۶، ۱٫۰۷۵۷ و ۱٫۰۷۶۲ اشاره کرد.

ویژگی های فولاد خوش تراش

  1. این فولاد به دلیل اصطکاک پایینی که دارد از عمر طولانی برخوردار می باشد.
  2. سرعت برش در آن بسیار بالاست.
  3. قدرت مورد نیاز آن تا حدود زیادی پایین است.
  4. قطعات ماشین کاری شده آن با دقت بالایی انجام شده است.
  5. 5. سطح صاف قطعات بعد ازماشین کاری از عملیات بعدی جلوگیری می کند
  6. حداقل dressing ابزار به علت سایش بسیار پایین

کلام آخر

در این محتوا تا حد امکان شما را با فولاد خوش تراش، ویژگی ها و کاربردها و انواع این نوع فولاد آشنا کردیم. حال میدانید که هرکدام از فولادهای موجود در چه زمینه‌ای کمک کننده هستند و از چه جهاتی میتوانند شما را به خواسته‌تان برسانند. با این وجود اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم که حتما به بخش تماس باما مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصان ما در فولاد پایتخت اطلاعات کاملی در این راستا در اختیار شما قرار دهند.