فروش فولاد ck45

فولاد ck45

همه ما می دانیم، فولاد فلزی مقاوم است که از آهن بدست می آید. یکی از ساده ترین روش ها برای ساخت فولاد، قرار دادن گداخته های آهن و مذاب در داخل کوره و سپس تبدیل و دمیدن هوای گرم و اکسیژن بر روی آنهاست. از این طریق بخش بسیار بزرگی از کربن موجود در آهن، میسوزد و در نهایت فولاد بدست می آید. باید بدانید که خواص فولاد با توجه به میزان درصد کربن موجود در آن میتواند متفاوت باشد. از طرفی فلزهای آلیاژدهنده موجود بر روی آن نیز می تواند در این مسئله تاثیرگذار باشد. اما آیا میدانید انواع مختلفی از فولاد وجود دارد؟ تاکنون چیزی در رابطه با فولاد ck45 شنیده اید؟
با توجه به کاربردهای بسیار گسترده فولاد ck45 در صنعت، و با توجه به افزایش روزافزون کاربران این نوع از فولاد، در نظر داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

فولاد ck45 را بشناسید

فولاد ck45 نوعی از فولادهای غیرآلیاژی است که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم، قرار دادن آنها در دسته فولادهایی با قابلیت عملیات حرارتی خیلی دور از انتظار و بیراه نیست. جالب اینجاست که با توجه به ترکیبات شیمیایی بکار رفته در آنها فولاد ck45 خود در دسته بندی های مختلف اعم از؛ 0.45 کربن، 0.25 سیلیسیم و 0.65 منگنز دسته بندی می شوند.
برای ساخت این نوع از فولادها به دمایی حدود 650 تا 700 آنیل و دمای 850 تا 1100 تحت عملیات فورجینگ نیاز پیدا خواهید کرد. البته شرایط آب دهی، برگشت دهی و همچنین یکنواخت سازی نیز کاملا یکسان صورت میگیرد.
از این فولاد تحت عنوان C60 – 1060 – V945 نیز یاد می شود.
بارزترین ویژگی فولاد ck45 که آن را نسبت به سایرین متمایز می کند، مقاومت بالای آن در برابر ضربه و اصطکاک است. البته در این میان نمیتوان از استحکام بالای آن گذشت. این نوع از فولادها به واسطه مقاومتی که در برابر ضربه و سایش در حین تولید ابزارهای خاک ورز از خود نشان می دهند، در طی سال های گذشته جایگاه بسیار ویژه ای را در صنعت چوب به خود اختصاص داده اند. هرچند که تمامی این مزایا باعث نمی شود تا از معایب آن چشم پوشی کنیم و نکته اینجاست؛ در این دنیا هیچ چیزی بی عیب نیست. از شاخص ترین معایب این فولاد به میزان کم کروم موجود در آن باید اشاره کرد که همین مسئله مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی را کاهش می دهد.
با این حال اگر فکر خرید فولاد ck45 را در ذهن دارید، توصیه داریم به بخش تماس باما مراجعه کنید، کارشناسان و متخصصان شرکت فولاد پایتخت می توانند راهنمایی های دقیق و کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

کاربرد فولاد ck45 در چیست؟

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر لحظه در حال تغییر است و روش های جدیدی را برای داشتن یک زندگی ساده تر پیش روی ما می گذارد. این مسئله در رابطه با فولاد ck45 نیز صدق می کند. در واقع ck45 از کاربردهای زیادی برخوردار است که بهره گیری از آن می تواند فواید قابل توجهی را به ما برساند. این کاربردها عبارتند از:

  •  دارای مقاومت در شرایط دمایی بسیار بالا و بسیار پایین است.
  •  استحکام بالایی دارد.
  •  در برابر نمک های دریایی و خوردگی هوا مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.
  •  در صنعت هواپیماسازی بسیار پرکاربرد است.
  • میتوان از آنها در راه سازی، پل سازی و حتی شهرسازی استفاده نمود.
  •  این نوع از فولادها در برابر اسید دارای مقاومت بالایی می باشند.
  •  در صنایع قطعه سازی و ساخت ابزار میتوان بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده نمود.
  •  از سختی بالایی برخوردارند.
  •  دارای مصارف خاص می باشند.

تاکنون در کدام یک از این موارد به سراغ بهره گیری از فولاد ck45 رفته اید؟ اگر در صنعت مشغول به فعالیت باشید مطمئنا سروکارتان به این نوع از فولاد گیر کرده است. اما اگر به تازگی به این حوزه وارد شده اید، هیچ نیازی به نگرانی نیست و کارشناسان فولاد پایتخت به شما کمک خواهند کرد.

محصولات مختلف فولاد ck45

آیا با توضیحاتی که در قسمت بالا به شما ارائه شد، به گونه ذهنتان خطور کرده که فولاد ck45 خود دارای محصولات متفاوتی است؟ باید بدانید که شما می توانید این نوع از فولاد را در در قالب صفحه فولاد، میله های گرد (میلگرد ck45 )، میلگرد تخت، میله های مربعی، میله های شش ضلعی و انواع لوله ها و تسمه ck45 تهیه کنید. البته خالی از لطف نیست اگر بگوییم پیدا کردن شرکتی با تجربه و کاربلد که این محصولات را در بالاترین کیفیت تولید کند خیلی سخت است. به همین دلیل است که توصیه می شود با کارشناسان فولاد پایتخت تماس بگیرید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.
با این حال اگر بخواهیم نگاهی به محصولات فولاد ck45 بیاندازیم، آمار و ارقام به ما نشان می دهد که میلگرد ck45 پرمصرف ترین میلگرد آلیاژی در صنایع مختلف مانند خودرو سازی، غلطک سازی و مهندسی مکانیک است که هم توسط کارخانه های ایرانی و هم به صورت وارداتی تولید و عرضه میشود. برای اطلاع از قیمت باید به بخش تماس باما مراجعه کنید.

کلام آخر

این روزها فولاد ck45 یکی از پرکاربردترین فولادهای ساخته شده در شرکت های فعال در این حوزه است که می تواند نیاز بسیاری از صنایع را برطرف سازد. در این مقاله تلاش کردیم تا توضیحات کاملی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با این حال ممکن است سوالات بسیار زیادی ذهن شما را به خود مشغول کند. از جمله اینکه هر کدام از انواع محصولات این نوع فولاد را در چه راستایی میتوان بکار برد و هر یک دارای چه ویژگی هایی هستند.
مسئله اینجاست؛ شاید نتوان تمامی این اطلاعات را در یک مقاله گنجاند اما برقراری ارتباط با کارشناسان و مختصصان باتجربه کمک می کند تا تمامی ابهامات ذهنی تان را برطرف سازید و چه بسا که اطلاعات جدیدتر و بروزتری را دریافت کنید. به همین دلیل است که همواره شما را به کارشناسان متصل می نماییم. برای اینکار کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید. مطمئن باشید که شرکت فولاد پایتخت نهایت تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا در این مسیر شما را همراهی کند.