فولاد MO40 را بشناسید

ما در فولاد Ck45 به این مسئله اشاره کردیم که این فولاد نوعی فولاد آلیاژی است. اگر می خواهید نسبت به MO40 نیز بیشتر بدانید باید بگوییم MO40 نیز همان فولاد سی کا 45 با فولاد آلیاژی مولیبدن کروم دار است. از این نوع فولاد به طور گسترده برای ساخت انواع مختلف تجهیزات صنعتی که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند استفاده می شود. از جمله آنها میتوان به تیر، ستون، بلت، چرخ دنده و… اشاره کرد. برای ساخت این نوع فولاد از استاندارد SAE 4140 آمریکا و استاندارد DIN 1.7225 بهره گرفته می شود. از طرفی شما به راحتی میتوانید آنها را در دسته آلیاژهای کم کربن دسته بندی کنید. زیرا توان کششی و مقاومتی آن بسیار بالا است.
با توجه به اینکه از سختی بالایی برخوردارند به راحتی میتوان از آنها در پروژه هایی که مقاومت به سختی و توان کششی مدنظر باشد، استفاده نمود. با این حال کارشناسان و متخصصان سایت فولاد پایتخت می توانند راهنمایی های دقیقی را ارائه دهند.

با توجه به این مسئله که تنها چیزی حدود 1 درصد از کروم می تواند مقاومت در برابر فولاد را افزایش دهد. باز هم فولادهایی که تنها عناصر آلیاژی آنها را کروم تشکیل می دهد، کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. از همین رو به سراغ مولبیدن می روند. افزودن مولبیدن به فولادهای کرومی منجر به افزایش مقاومت آنها در برابر ضربه و سایش در دماهای یکسان خواهد شد. اصلی ترین دلیل آن هم افزایش مقاومت فولاد در برابر خزش به آن است. همچنین ترکیب مولیبدن با کروم موجب بهبود چقرمگی بخصوص در قطعات ضخیم می شود. به طور کلی، اصلی ترین ویژگی فولادهای کرم – مولیبدن مقاومت به حرارت تا دمای 500-600 درجه سانتیگراد با حفظ استحکام و مقامت به سایش می باشند.
علاوه بر تمامی موارد گفته شده شاید بد نباشد بدانید از جمله بارزترین خواص فولاد MO40، قابلیت جوشکاری فوق العاده عالی و بالای آن است. این فولاد به راحتی قابل شکل پذیری است و از فرم پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد. از همین رو برای کاربردهای صنعتی، تولیدات ماشین و حتی چرخ دهنده های غول پیکر یک گزینه مناسب شناخته می شود.

آیا از خواص بی شمار فولاد MO40 آگاهی دارید؟

این خواص عبارتند از:

  • قابلیت شکل پذیری
  • دوام بسیار بالا
  • افزایش استحکام تسلیم
  • دارای استحکام کششی بالا
  • قابلیت هدایت گرمایی خوب
  • فولادهای ضد زنگ نیز دارای خواص ضد خوردگی

MO40 دارای چه کاربردهایی می باشد؟

این نوع از فولاد کاربرد وسیعی دارد و نوع مقطع آن در تعیین قیمت MO40 بسیار موثر است. از جمله رایج ترین آنها نیز میتوان به میله های اتصال، شفت، سازه های هواپیما، میل لنگ، چرخ دنده، ظروف تحت فشار، پیچ های مقاوم، انژکتورها، ساخت کارد و چنگال، پایه های قالب و قطعات ماشین ابزار اشاره کرد.

قیمت فولاد MO40

یکی از مهم ترین مسائلی که در این حوزه ذهن افراد را به خود مشغول می کند، قیمت فولاد MO40 است. باید بدانید این نوع از فولاد با توجه به نوع محصولی که مدنظر دارید کاملا متفاوت است. در واقع این شما هستید که با نیازسنجی کاملا صحیح خود، اطلاعاتی را در اختیار فروشنده قرار می دهید. او سپس محصولات مرتبط را معرفی می کند. از طرفی نوع مصرفی شما در تعیین قیمت بسیار تاثیرگذار است. تنها کافیست توضیحات ابتدایی را در اختیار کارشناسان شرکت فولاد پایتخت قرار دهید. آنها شما را از قیمت نهایی آگاه خواهند کرد. مراجعه به بخش تماس باما، شما را به خواسته تان خواهد رساند.