مفتول اتومات

مفتول اتوماتیک نوعی آلیاژ است که به واسطه شکل پذیری بالا در تراشکاری و البته ماشین کاری، مورد استفاده قرار می گیرد. مفتول یا فولاد خوش تراش نام دیگریست که بر روی این آلیاژ گذاشته شده است. این نوع از فولاد به واسطه وجود عنصر سولفور یا سرب بسیار نرم است و با اضافه کردن آن انعطاف پذیری فولاد به طور قابل توجهی افزایش می یابد و به راحتی در حین کار دچار شکستگی نمی شود و میتواند با سرعت بالا به انجام کارها بپردازد.
این نوع از مفتول ها به طور معمول عناصر مختلفی نظیر سولفور و سرب را در اختیار دارند. هر چند که بی عیب نیستند. به عنوان مثال بهره گیری از این مفتول می تواند مشکلاتی را برای سلامتی به بار آورد. در واقع در حین تولید گازهای سمی و خطرناکی را منتشر می کند که پزشکان آن را یکی از عوامل بروز سرطان می دانند. البته میزان سولفور موجود در ترکیب آلیاژ فولاد اتومات کم است! اصلی ترین دلیل آن هم به عملیات گرم برمیگردد، جایی که فولاد ترد شده و در نتیجه دچار شکستن و ترک خوردگی می شود. این نوع فولاد در مصارفی که عملیات با دمای بالا نظیر آهنگری انجام می شود، مناسب نیست.
اگر خواهان بهره گیری از این نوع فولاد هستید، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید، زیرا در نظر داریم توضیحات بیشتری را در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با مفتول اتوماتیک

از مفتول اتوماتیک اکثرا در صنعت در بخش قطعه سازی استفاده می شود. مفتول نوعی سیم است که تحت شرایط و البته استانداردهای بسیار خاص و همچنین متفاوت تهیه و طراحی می شود و شما میتوانید امروزه شاهد تنوع بسیار بالایی از این محصول در بسیاری از ویترین ها باشید. بسیاری این مفتول ها را مشابه مفتول های سیاه می دانند. اما از نظر کاربردی و همچنین انعطاف پذیری و سایر خصوصیات، تفاوت های فاحشی میان آنها وجود دارد که متخصصان و کارفرمایان اغلب با آگاهی از آن و با نیازسنجی صحیح، به سراغ فولاد موردنظر خود خواهند رفت.
برای ساخت مفتول اتوماتیک از میزان کمی آلیاژ نظیر آلیاژهای گوگرد، فسفر و یا سرب استفاده می شود. البته باید خاطر نشان کرد در این نوع از فولادهای خوش تراش، سرب درصد بالاتری را به خود اختصاص می دهد. اگر قصد تولید انبوه قطعات دستگاه های اتومات را دارید، مفتول ها یکی از بهترین گزینه ها برای اجرایی کردن عملیات هستند. از سایر مشخصات این مفتول ها میتوان به قابلیت جوشکاری فوق العاده آنها اشاره کرد.
در واقع گوگرد و سرب موجود در مفتول های اتومات، شرایطی را فراهم می آورند که در آن خرد شدن براده ها و همچنین سرعت براده برداری به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و حتی برای آگاهی از سایز و ابعاد مختلف مفتول های تولید شده به بخش تماس باما سایت فولاد پایتخت مراجعه نمایید. کارشناسان و متخصصان سایت میتوانند راهنمایی های کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهند. در ابتدای این متن به این موضوع اشاره کردیم گوگرد و سرب در میزان بالایی در حین تولید مورد استفاده قرار میگیرد که براده برداری و ماشین کاری مفتول ها را راحت تر می کند اما به همان میزان شکنندگی شان افزایش می یابد. از همین رو اگر قصد آهنگری و نورد گرم با این قبیل از مفتول ها را دارید، این نوع از مفتول ها نمیتوانند گزینه مناسبی باشند.

خرید انواع مفتول اتومات

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم. دنیایی که هر لحظه در حال تغییر بوده و روشی جدید را برای رسیدن به خواسته هایمان پیش روی ما قرار می دهد. باید بگوییم تمامی محصولات ارائه شده در فولاد پایتخت در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. مفتول ها به واسطه نرم بودن آلیاژ که اصلی ترین عامل آن، وجود سرب و سولفور در ترکیب است، از شکل پذیری بالایی در عملیات های کشش سرد برخوردار است. اینجاست که نوع عملیات اهمیت پیدا می کند.
در واقع شما باید قبل از هرگونه تصمیم گیری و اقدام برای خرید مفتول اتومات، نیاز سنجی دقیقی را انجام دهید. اگر هم از نیازسنجی دقیق خود عاجزید، نیازی نیست هیچ نگران باشید، زیرا متخصصان فولاد پایتخت در این مسیر همراه شما خواهند بود. آنها با توجه به تجاربی که طی سال ها فعالیت بدست آورده اند، میتوانند مفتول های مورد نیاز عملیات شما را تشخیص داده و آنها را برای شما تهیه نمایند. کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.

قیمت مفتول خوش تراش

قیمت مفتول ها با توجه به انواع موجود در بازار متفاوت است. سایت فولاد پایتخت فولادهای آلیاژی موجود خود را به صورت روزانه و آنلاین بروزرسانی می کند. اگر مسئله ای درخصوص قیمت ها، ذهن شما را به خود مشغول کرده است، توصیه می کنیم با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. چه بسا که شاید به دنبال پرکاربردترین مفتول بازار باشید، پس هیچ نگرانی به خود راه ندهید، زیرا ما در تمامی مراحل خرید از قبل تا بعد همراه شما هستیم.