چهارپهلو اتومات چیست؟

فولاد را میتوان یکی از مهمترین صنایع هر کشوری دانست که برای صنعتی شدن تلاش می‌کند. اما مسئله اینجاست با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده امروزه انواع مختلفی از فولاد را شاهد هستیم که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله میتوان به فولاد چهار پهلو اتومات اشاره کرد. این نوع از فولاد اغلب در صنایع ریل سازی، شاسی ماشین آلات، صنایع ساختمانی و عمرانی، جرثقیل ها؛ نگهدارنده تیغ های برش و ریل ‌ها کاربرد دارند و ضخامت انها به چیزی حدود 8 تا 200mm نیز میرسد و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد. اگر خواهان بهره گیری از این نوع فولاد هستید توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

فولاد اتومات فولاد پایتخت

 منظور از چهار پهلو اتومات چیست؟

در قسمت بالا اشاره کردیم که یکی از انواع فولاد تولید شده؛ فولاد چهار پهلو اتومات است. اما سوالی که ذهن بسیاری از مخاطبان را به خود مشغول می‌کند این است؛ چهار پهلو چیست؟

باید بگوییم که منظور از چهار پهلو یکی از انواع مقاطع است که سطح مقطع آن به شکل مربع می باشد. این مقطع میتواند نه تنها در جنس های مختلف بلکه در روش های متفاوت تولید شده و به بازار عرضه شود. از جمله انواع این نوع فولاد که توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید؛ چهارپهلو فولادی ، آلومینیومی، برنجی، برنزی و مسی می باشد. هرچند که در این میان فولاد چهارپهلو ck45 از جمله رایج ترین و متدوال ترین نوع فولاد در بین نیازهای مشتریان است. در رابطه با قیمت نیز باید بدانید که قیمت این نوع از فولاد چهارپهلو با توجه به اندازه و عناصر مورد استفاده در ساختار آن، دستخوش تغییرات گسترده‌ای می‌شود. از همین رو میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا با کارشناسان و متخصصان فولاد پایتخت ارتباط برقرار کرده تا راهنمایی های دقیقی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهند.

 روش های تولید چهار پهلو اتومات

قبل از هر چیزی باید بدانید که فولاد چهار پهلو اتومات به 2 صورت تولید و به بازار عرضه می‌شود:

  1. چهار پهلوی نوردی ( سرد و گرم)

در این نوع از فولاد چهار پهلوی اتومات در سایز 5*5 میلی متر تا 300*300 طراحی و تولید می شود. در این میان میتوانید تا سایز 18*18 برای تولید فرفوروژه های مختلف، یراق آلات، پیچ های متفاوت و… استفاده نمائید. از سایزهای بزرگ تر در صنایع تراشکاری ساخت قالب سازه های فلزی و… بهره گرفته می شود.

  1. چهار پهلوی ترانسی

در وهله اول باید بگوییم که بازه تولید این محصول از سایز 2*2 آغاز شده و در سایز 90*90 خاتمه می یابد. برای ساخت آنها از دقت بالا و البته حداقل میزان تلورانس و سطح صیقلی بهره گرفته شده است. در این میان باید بگوییم که از سایز 2*2 تا 10*10 آن تحت اصطلاح “خار” یاد می شود که اغلب در صنایع تولید قفل و صنایع کوچک که دقت خاص و بالا جزء اولویت های کار به حساب می آید به کار گرفته می شود. متریال به کار رفته در آن نیز عموما  CK45 , MO40 , ST52 , ST44 می باشد.

انواع چهار پهلو اتومات

چهار پهلو مس برلیوم

چهار پهلو فنر

چهار پهلو فسفر برنز

چهار پهلو برنج

چهار پهلو انواع CK

چهار پهلو استیل

چهار پهلو VCN

چهار پهلو MO40

قیمت چهار پهلو اتومات

یکی از اصلی ترین مسائلی که همواره ذهن مخاطب را در راستای تهیه ابزارآلات مورد نیاز خود منحرف می‌کند؛ مبحث هزینه‌هاست. اینکه شما بدانید قیمت نهایی فولاد چهار پهلو اتومات چقدر است مطمئنا کمک می کند تا تصمیم گیری راحت تری در راستای چگونه تهیه آن؛ ابزارآلات ساخته شده با آن و… داشته باشید. در این میان باید بگوییم؛ هیچگونه قیمت ثابتی برای تهیه فولاد چهار پهلو اتومات وجود ندارد. با توجه به نوسانات ارز این قیمت همواره سیر صعودی و نزولی خود را طی می کند و با توجه به اینکه امکان ساخت سفارشی آن نیز فراهم است این امکان برای افراد وجود دارد که با توجه به نیاز خود تصمیمات متفاوت تری را اتخاذ نمایند.

از همین رو فولاد پایتخت در نظر گرفته تا با فراهم آوردن شرایطی و گردهم آوردن مجرب ترین متخصصان و کارشناسان قیمت نهایی محصول موردنظر را در اختیار شما قرار دهند. در این راستا تنها نیاز است که به بخش تماس باما مراجعه کنید و تمامی ابهاماتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده و البته هر نوع محصولی که به آن نیازمند هستید را درمیان بگذارید. مطمئن باشید که در کمال آرامش به پرسش های شما پاسخ خواهند داد.