خرید 6 گوش اتومات

6 گوش اتومات

از فولاد اتومات یا فولاد 6 گوش اتومات چه می دانید؟ آیا تاکنون درباره آن تحقیق کرده اید یا به سراغ استفاده از آن رفته اید؟ باید بگوییم به نوعی از فولاد آلیاژ، فولاد اتومات می گویند که عناصری همچون سولفور یا سرب بسیار نرم در آن بکار رفته است. وجود همین عناصر باعث شده تا انعطاف پذیری آن به طور قابل توجهی افزایش یابد و در حین کار به راحتی دچار شکستگی نشود. این مسئله بر روی بهبود سرعت کار نیز تاثیر خواهد داشت. فارغ از این مسائل؛ از فولاد اتومات به عنوان فولادی انعطاف پذیر و شکل پذیر خصوصا در حین ماشین کاری و تراشکاری نیز یاد می شود.
امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده فولاد اتومات یا همان فولاد خوش تراش، در انواع مختلفی در بازار موجود است! حتی میتوانید آنها را در سایزهای مختلف و با قیمت هایی کاملا استثنایی نیز بیابید. شما میتوانید برای خرید و دریافت مشاوره به بخش تماس باما مراجعه کنید تا کارشناسان شرکت فولاد پایتخت راهنمایی های کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.
اما خالی از لطف نیست در این مقاله همراه ما باشید، زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

کمی از فولاد اتومات بدانید

قبل از هر چیزی باید بدانید؛ فولاد 6 گوش اتومات به صورت انبوه و تیراژهای میلیونی و سری سازی تولید می شود. به دلیل قابلیت جوشکاری بسیار بالای آنها و همچنین سطح بسیار تمیزی که بعد از هر عملیات جوشکاری از خود به جای می گذارند، این نوع از فولادها به جایگاه بسیار خوبی در میان مصرف کنندگان دست یافته اند. اصلی ترین دلیل وجود چنین خاصیت و قابلیتی را باید وجود گدازه هایی بدانید که در حین برشکاری براده های کوتاه و شکننده ایجاد می شود. در این میان متخصصان برای ساخت فولاد اتومات از سرب به میزان چیزی حدود 0.3 تا 0.15 استفاده می کنند که همین خاصیت را دارد.
این نکته را نباید فراموش کنید؛ کربن های بکار رفته در این نوع از فولاد مانند ۱٫۰۷۲۸ و۱٫۰۷۲۷و۱٫۰۷۲۶ امکان حرارت دهی و سخت کاری حجمی و ۱٫۰۷۲۱و ۱٫۰۷۲۲و ۱٫۰۹۲۳ قابلیت سمانتاسیون را نیز دارا می ‌باشند.
با این تفاسیر آیا فکر می کنید تهیه فولاد در صنایع آسان است؟ باید این مسئله را قبول کنید که در صورت عدم آشنایی با این بازار، دریافت و تهیه آنها غیرممکن خواهد بود. از همین رو حضور کارشناسان و متخصصانی باتجربه ضروری می شود. در این مسیر می توانید به بخش تماس باما مراجعه کنید. تمامی متخصصان فعال در فولاد پایتخت با تجربه و علم به بازار آهن و فولاد ایران، راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار می دهند که به سرعت نیازتان برآورده خواهد شد.

از عملیات حرارتی فولاد اتومات چه می دانید؟

وقتی صحبت از فولاد 6 گوش اتومات می شود، یکی از مسائلی که ذهن ها را به خود مشغول می کند، چگونگی انجام عملیات حرارتی آن می باشد. به طور معمول دما در ابتدا تا محدوده ℃920-890 بالا میرود و پس از اینکه دمای مقطع به یکنواختی رسید، فرآیند خنک کردن کوره آغاز می شود. دقت داشته باشید در این مرحله فرایند کربوریزه باید در دمای ℃900 صورت گیرد، چه بسا که زمان نگهداری در این دما به عمق سخت گردانی و میزان کربن مورد نیاز وابسته است.
خوش بین نباشید که مراحل و فرآیند عملیات حرارتی فولاد 6 گوش اتومات به اتمام رسید زیرا در ادامه یک فرآیند بسیار سخت پیش روی شماست. در این مرحله سخت کردن یا پالایش و چرخه بازپخت باید انجام شود که اصلی ترین هدف آن بهینه کردن خواص پوسته و مرکز قطعه است. اما منظور از فرآیند پالایش چیست؟
در فرآیند پالایش قطعه، دمای کربوریزه کردن، به آرامی شروع به خنک شدن می کند و در نهایت گرمایش مجددا به حالت اولیه یعنی تا دمای ℃900-880 برمیگردد. پس از آن نیز همدما سازی فرآیند کوئنچ صورت می شود که اصلی ترین نیاز آن محلول روغن یا آب است. به دنبال پالایش مرکز قطعه، گرمایش مجدد تا دمای ℃790-760 و نگهداری در این دما و کوئنچ در آب انجام می ‌شود. فرایند نرمالیزه کردن با حرارت‌ دهی تا محدوده دمای ℃940-900، نگه ‌داری به مدت 10 تا 15 دقیقه و نهایتاً خنک کردن در هوا انجام می‌ شود.
محدوده دمایی فرایند بازپخت برابر است با ℃230-120. در این فرایند به ازای هر 1 اینچ از مقطع، 1 ساعت زمان نگهداری درنظرگرفته می‌ شود. این فرایند منجر به بهبود چقرمگی پوسته با تنها مقداری کاهش در سختی سطح می شود. همچنین این فرایند منجر به کاهش حساسیت به ترک ‌های سنگ ‌زنی نیز خواهد شد. باید توجه کرد که جوشکاری فولاد 6 گوش اتومات به علت حضور سرب در عناصر آلیاژی و خطر این عنصر، برای سلامتی توصیه نمی‌شود.

کلام آخر
علاوه بر تمام موارد گفته شده باید بدانید؛ برای تولید قطعات فولاد میتوان به راحتی از تمامی دستگاه های تراش همچون تراش اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و CNC نیز استفاده نمود. براساس آمار منتشر شده، میزان براده برداری از 6 گوش اتومات، چیزی حدود 1.0718 و قطر 30 است که وابستگی مستقیمی به میزان گوگرد و سرب دارد. این مسئله در ترکیبات شیمیایی 6 گوش اتومات به چیزی حدود 718 قطر 30، 0.14 درصد کربن، 0.05 درصد سیلیسیوم، 1.1 درصد منگنز، 0.11 درصد فسفر، 0.3 درصد گوگرد و 0.27 درصد سرب میرسد.
به دلیل بالا بودن میزان عنصر سرب از یک طرف و تولید در شرایط سخت و سنگین، قیمت 6 گوش اتومات 1.0718 به نسبت سایر فولادهای آلیاژی بیشتر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ها میتوانید به بخش تماس باما مراجعه کنید.
در این مقاله تا حد امکان در رابطه با فولاد 6 گوش اتومات توضیحاتی خدمت شما ارائه دادیم. حال می دانید نام دیگر آن فولاد اتومات است و عملیات حرارتی آن در طی چه فرآیندهایی صورت میگیرد. اما با این حال مسائل زیاد دیگری وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه شوید. از جمله آنها میتوان به قیمت ها، سایزها و انواع مختلف فولاد اشاره کرد.
خوشبختانه فولاد پایتخت با سابقه درخشان و طولانی که در صنعت و بازار آهن و فولاد دارد، این قابلیت را دارد که راهنمایی های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار دهد. از همین رو توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. مطمئنا اطلاعات مفیدی را دریافت خواهید کرد و به نتیجه مطلوب میرسید.