6 گوش سی کا 45 (CK45)

در دنیای پیشرفته امروز، باید فولاد را آلیاژی پرکاربرد و حیاتی بدانید. این آلیاژ که امروزه در اکثریت تکنولوژی های ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد، روز به روز در حال پیشرفت و دگرگونی است. جالب اینجاست با اضافه کردن عناصری دیگر به ساختار فولاد میتوان خواص آن را به گونه ای که مایل هستید تغییر داد. حتی ویژگی هایی مانند ثبات در دماهای بالا و مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و ساییدگی را به وجود آورد. در این میان محصولی که با استفاده از این روش و در کوره هایی بسیار بلند آلیاژسازی بدست می آیند را فولاد آلیاژی می گویند. از جمله متداول ترین و پرمصرف ترین نوع فولاد آلیاژی 6 گوش سی کا 45 است.

مصرف فولاد CK45 در کارهای سرد، یکنواخت ‌سازی، آب‌ دهی، برگشت ‌دهی و همچنین تولید قطعاتی که در معرض تنش ‌های متوسط قرار دارند، بیشتر است.

بیایید در این مقاله کمی بیشتر در رابطه با 6 گوش سی کا 45 صحبت کنیم.

فروش فولاد آلیاژی

فولاد 6 گوش سی کا 45 را بشناسید

به طور کلی آن دسته از محصولات فولادی که در صنایع بزرگ و یا در صنایع کوچک مورد استفاده قرار میگیرند را با توجه به میزان سختی آنها به سه گروه تقسیم بندی می کنند. کربن بالا، کربن متوسط و کربن پایین. این محصول که به آن استیل CK45 نیز گفته می‌ شود توانسته جایگاه متداول ترین و در دسترس ترین این فولادها را به خود اختصاص دهد. چه بسا که از آنها میتوان هم به صورت نرمال و هم طی فرآیند نورد گرم استفاده نمود و تولیداتی را صورت دارد. شما به راحتی میتوانید فولاد 6 گوش سی کا 45 را در گروه محصولات کربن متوسط (حدود ۰/۴۵ درصد) قرار دهید.

علاوه بر تمامی این موارد، در ساختار 6 گوش سی کا 45 ، عناصر سیلیسیم (۰/۲۵ درصد) و منگنز (۰/۶۵ درصد) نیز یافت می شود. از شاخص ترین ویژگی های این نوع فولاد می توان به مقاومت بالای آنها در برابر ضربه، مقاومت کششی قابل قبول، اصطکاک و استحکام بالا اشاره کرد. به همین دلیل است که بهره گیری از آنها در عملیات های حرارتی مختلف هیچگونه تلفاتی را به همراه ندارد. هرچند با توجه به درصد کربن و منگنز به کار رفته، فرآیند جوشکاری باید با دقت زیادی انجام گیرد تا فولاد دچار سختی و ترک‌ خوردگی نشود.

برای ساخت این عناصر از کوره های آلیاژسازی با درصدهای وزنی مختلف استفاده می کنند. سپس آهن مذاب را به آن اضافه می کنند و پس از بهره گیری از روش ریخته گری پیوسته، محصول نهایی را در شکل های مختلف تولید می نمایند.

با توجه به این مسئله که قیمت 6 گوش سی کا 45 توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. توصیه می کنیم برای اطلاع از مزایای فراوانی که به همراه دارد، قیمت نهایی آن و… به بخش تماس باما شرکت فولاد پایتخت مراجعه نمایید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. اما چرا قیمت این محصول تا این اندازه مقرون به صرفه است؟ باید آن را مدیون میزان کربن به کار رفته در آن بدانید. شما میتوانید این نوع از فولاد را به صورت های دیگر مانند شمش مربعی، شمش مسطح، تسمه، لوله و… بکار گیرید.

خواص شش گوش Ck45

از دمای سختی برخوردار است (820 تا 860 درجه سانتی گراد)
با افزایش طول عمر همراه است. (4 تا 17 درصد)
استحکام کششی بالایی دارد ( 585 مگاپاسکال)

شش گوش سی کا 45 چه کاربردهایی دارد؟

شما به راحتی میتوانید از این آلیاژ در محور پمپ، شافت ، غلتک های صنعتی و مته های حفاری استفاده نمایید. زمینه‌ دیگری که این نوع فولاد در آن کاربرد دارد، تولید ابزارهای خاک ‌ورز می ‌باشد. خواصی مانند مقاومت در برابر ضربه و همچنین قیمت مناسب، در ساخت گاوآهن و سایر ابزارها، مورد نظر است که فولاد CK45 با دارا بودن آن‌ گزینه‌ مطلوبی به شمار می ‌رود. از آن حتی به طور گسترده در صنعت خودروسازی خصوصا در قسمت هایی مانند میله های متصل کننده، شفت، بوش، میل لنگ و… نیز استفاده می شود.