فولاد اتومات 1.0715

فولاد اتومات 1.0715 یکی دیگر از انواع پرکاربرد خانواده فولادهای خوش تراش است که به دلیل کاربرد آن بسیار مهم و پر کاربرد است.

فولاد 1.0715 چیست؟

فولاد اتومات در دسته فولادهای کم کربن قرار دارند که قابلیت تراشکاری بسیار مطلوبی از خود نشان می‌ دهند، فولاد 1.0715

به طور متوسط حداکثر ۰/۱۴ درصد کربن دارند و سایر عناصر آلیاژی عمده آن سیلیسیم، منگنز، گوگرد و فسفر است.

 

فولاد

 

عناصر موجود در فولاد 1.0715

به طور کلی حضور گوگرد و فسفر در ساختار فولاد باعث تردی و کاهش استحکام آن می ‌شود، به همین دلیل در مراحل ساخت فولاد گوگرد زدایی و فسفر زدایی انجام می ‌شود، اما هر چه فولاد سختی پایین ‌تری داشته باشد و کمی تردتر ‌باشد برای ماشین‌ کاری مناسب ‌تر است و این فرآیند ساده ‌تر و سریع تر روی این نوع فولاد انجام خواهد شد.
تردی فولاد اتومات 1.0715 ناشی از حضور گوگرد و فسفر در ساختار آن است، این عناصر با تشکیل فازی‌ های ترد به بهبود تراشکاری آن کمک می‌ کنند، زمانی که از تردی این فولاد صحبت می‌ شود منظور استحکام پایین آن نیست و این فولاد استحکام مناسب برای کاربردهای خاصی را دارا است. حین ماشین کاری این نوع فولاد براده‌ های ایجاد شده در ابعاد ریزی است و به راحتی می‌ شکنند.

روش تولید فولاد 1.0715

برای تولید فولاد آلیاژی 1.0715 آهن استخراج شده به روش کوره بلند یا سایر روش ‌ها را به روش مشخصی تحت کربن زدایی قرار بدهند تا مقدار کربن آن کاهش یابد، همچنین از لحاظ زمانی فرآیندهای فسفر زدایی و گوگرد زدایی این نوع فولاد کمتر از سایر گریدها است تا مقداری گوگرد و فسفر در ساختار آن باقی بماند. مقاطع مختلف فولاد 1.0715 از جمله میلگرد، ۴ پر و ۶ پر به روش نورد گرم تولید می‌ شود.

ابعاد معمول میلگرد اتومات 1.0715

برای شناسایی و خرید فولاد اتومات 1.0715 از کد ۱۱SMn30 هم استفاده می‌ شود. این فولاد در مقاطع میلگرد، ۴ پر و ۶ پر تولید می ‌شود و در بازار موجود است. سایز معمول این مقاطع در پر مصرف ‌ترین حالات بین ۴ تا ۷۰ میلیمتر است.
از فولاد اتومات و خوش تراش 1.0715  در ساخت انواع قطعات در صنایع خودروسازی، کشاورزی، نظامی و… که برای تولید نیاز به ماشین کاری، تراشکاری و یا CNC دارند، استفاده می‌ شود.
همچنین این فولاد قابلیت سختکاری دارد و با حرارت دهی در دمای نزدیک به ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد و کوئنچ در آب انجام می ‌شود.

خرید و فروش میلگرد اتومات 1.0715

خرید و فروش میلگرد اتومات 1.0715 در مقاطع میلگرد، ۴ پر و ۶ پر و معمولا به صورت شاخه های ۶ متری و بر واحد کیلوگرم انجام می ‌شود. همچنین میلگرد 1.0715 وارادتی تولید کشور ترکیه نیز به بازار عرضه می‌ شود.

قیمت فولاد اتومات 1.0715

قیمت میلگرد اتومات 1.0715 به هندسه مقطع و برند تولید کننده آن بستگی دارد، همچنین قیمت فولاد اتومات 1.0715 گرانتر از فولادهای ساده کربنی معمولی است.

مشخصات فنی فولاد اتومات 1.0715

فولاد اتومات 1.0715 که در استاندارد AISI با کد ۱۲۱۳ شناخته می‌ شود فولادی با استحکام خیلی خوب، قابلیت ماشین کاری عالی و قابلیت کربوره شدن است.

مزیت فولاد اتومات 1.0715

از مزیت ‌های استفاده از این فولاد می ‌توان به افزایش سرعت براده ‌برداری، کاهش قیمت نهایی قطعات به دلیل بالا بودن سرعت تولید، افزایش عمر متناسب با سرعت تولید دستگاه، خاصیت تراشکاری آسان و امکان براده ‌برداری در جهات مختلف و در نهایت تولید محصولات با کیفیت عالی اشاره کرد.

کاربردهای فولاد اتومات 1.0715

فولادهای اتومات به دلیل براده‌ برداری آسان در تولید انبوه کارایی دارند، فولادهای اتومات در بسیاری از پروسه ‌های تولید با دستگاه ‌های تراش اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و یا دستگاه‌ های تراش CNC به کار می روند و استفاده ‌ی عمده در صنایع اتومبیل‌ سازی، نظامی، ماشین آلات کشاورزی، اتصالات هیدرولیکی، صنایع فلزی و قطعه ‌سازی است.

تأثیر عناصر گوگرد و فسفر در فولاد اتومات 1.0715

وجود گوگرد عامل مهمی در افزایش قابلیت ماشینکاری فولادهای خوش‌ تراش است.

کاربردهای فولاد 1.0715 چیست؟

با حضور گوگرد و تشکیل ناخالصی ‌های سولفیدی در مرزدانه ‌ها، حین ماشینکاری براده ‌ها خرد شده و طول آنها کوتاهتر می ‌شود. در نتیجه با افزایش سرعت براده برداری، فولاد خوش‌ تراش می ‌شود.
همچنین به دلیل خاصیت روانکاری گوگرد، هم با کاسته شدن از شدت اصطکاک در قسمت برنده ابزارهای برشی، عمر آن‌ ها افزایش می ‌یابد و هم کیفیت سطحی خوبی پس از ماشینکاری قطعه به دست می ‌آید.
عنصر فسفر نیز همچون گوگرد باعث افزایش قابلیت براده‌ برداری و ماشین ‌کاری فولادها می ‌شود. این عنصر در برخی رده ‌های فولاد خوش ‌تراش تا ۰٫۱۱ درصد و همراه با گوگرد به ترکیب این فولادها اضافه می ‌شود.
برای بهبود خواص مکانیکی فولادهای خوش ‌تراش، مقدار بیشتری عنصر منگنز (از ۰٫۵ تا ۱٫۷ درصد) به ترکیب آن ‌ها اضافه می ‌شود. این عنصر با گوگرد ترکیب شده و با تشکیل سولفید منگنز، مانع تشکیل سولفید آهن و در نتیجه کاهش خطر سرخ شکنندگی فولادهای خوش ‌تراش می ‌شود.

قابل ذکر است این فولادها به علت درصد کربن پایین خود، قابلیت عملیات حرارتی ندارند، ولی در شرایط خاص با سمانتاسیون آن شرایط لازم برای سخت کاری سطحی فراهم می شود.

ترکیب شیمیایی فولاد اتومات 1.0715

کربن سیلیسیم منگنز فسفر گوگرد
۰/۰۸ % کمتر از 0/05 % 1/1 % 0/07 % 0/3 %

تفاوت فولاد ۱٫۰۷۱۸ و 1.0715

تفاوت اصلی فولاد خوش تراش ۱٫۰۷۱۸ و 1.0715 در ترکیب شیمیایی آن ها است، آلیاژ ۱٫۰۷۱۸ مقادیری سرب در ساختارش دارد که در ساختار فولاد 1.0715 این عنصر وجود ندارد.

سرب موجود در این آلیاژ به خوش تراشی بهتر آن کمک می‌ کند، گوگرد و فسفر به تنهایی فازهای سخت تری تشکیل می‌ دهند اما در حضور مقادیری از سرب فاز ایجاد شده شکننده تر است، این ویژگی باعث سهولت ماشین کاری و تراشکاری فولاد ۱٫۰۷۱۸ نسبت به فولاد 1.0715 می‌ شود، به همین دلیل فولاد خوش تراش ۱٫۰۷۱۸ در بازار با نام فولاد اتومات و فولاد خوش تراش 1.0715 با نام نیمه اتومات شناخته می ‌شود.

عملیات حرارتی فولاد اتومات 1.0718 چگونه است؟

در عملیات حرارتی آنیل، دما تا محدوده‌ ی ℃920-890 بالا رفته و پس از یکنواخت شدن دمای مقطع، فرایند خنک کردن در کوره انجام می ‌شود. فرایند کربوریزه در دمای ℃900 انجام و زمان نگهداری در این دما به عمق سخت ‌گردانی و میزان کربن مورد نیاز بستگی دارد. در ادامه یک فرایند سخت کردن / پالایش و چرخه‌ ی بازپخت به منظور بهینه کردن خواص پوسته و مرکز قطعه انجام می‌ شود. فرایند پالایش قطعه بدین صورت است که از دمای کربوریزه کردن خنک کردن به آرامی صورت می ‌پذیرد و سپس گرمایش مجدد تا دمای ℃900-880 انجام و پس از همدماسازی فرایند کوئنچ با توجه به نیاز در روغن یا آب انجام می‌ شود. به دنبال پالایش مرکز قطعه، گرمایش مجدد تا دمای ℃790-760 و نگهداری در این دما و کوئنچ در آب انجام می ‌شود. فرایند نرمالیزه کردن با حرارت ‌دهی تا محدوده دمای ℃940-900، نگه‌ داری به مدت 10 تا 15 دقیقه و نهایتاً خنک کردن در هوا انجام می ‌شود. محدوده دمایی فرایند بازپخت برابر است با ℃230-120. در این فرایند به ازای هر 1 اینچ از مقطع، 1 ساعت زمان نگهداری در نظر گرفته می ‌شود. این فرایند منجر به بهبود چقرمگی پوسته با تنها مقداری کاهش در سختی سطح می‌ شود. همچنین این فرایند منجر به کاهش حساسیت به ترک‌ های سنگ‌زنی می ‌شود.
باید توجه کرد که جوشکاری فولاد 12L14 به علت حضور سرب در عناصر آلیاژی و خطر این عنصر برای سلامتی توصیه نمی ‌شود.
در پایان لازم به ذکر است که با توجه به این که در فولاد اتومات و 1.0818 در عنصر تشکیل دهند‌ه ‌ی آن گوگرد و فسفر بکار رفته است بسیار مناسب برای ماشینکاری است. به همین دلیل این نوع فولاد بسیار مناسب برای تراشکاری و تولید قطعات فولادی است.