6 گوش اتومات چیست؟

به نوعی از فولاد آلیاژی، فولاد اتومات گفته می‌شود، اصلی‌ترین دلیل آن هم میزان شکل‌پذیری بسیار بالا در ماشین کاری و تراشکاری است. هر چند که به آن فولاد 6 گوش اتومات نیز گفته می‌شود. این نوع فولاد آلیاژی به دلیل وجود عنصر سولفور یا سرب بسیار نرم است و اضافه کردن آن ها باعث می شود انعطاف پذیری فولاد اتومات بالا رفته و به راحتی در حین کار دچار شکستگی نشود و همچنین سرعت کار را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

شاید جالب باشد که بدانید؛ فولاد اتومات ( فولاد خوش تراش ) در مقاطع شش گوش و میلگرد در سایز های مختلف و با قیمت استثنایی موجود می‌باشد. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر نسبت به این نوع فولاد هستید توصیه میکنیم در ادامه با ما همراه باشید.

فولاد اتومات را بشناسید

برای تهیه فولاد 6گوش اتومات باید بدانید که تولید آنها به صورت انبوه و در حد تیراژ میلیونی و سری سازی می باشد. قابلیت جوشکاری بسیار بالای آنها و البته سطح بسیار تمیزی که پس از هر عملیات جوشکاری از خود باقی می‌گذارد باعث شده یکی از پرطرفدارترین فولادها به حساب آید. هرچند که این خاصیت و قابلیت بسیار عالی به واسطه وجود گدازه (o4ao180%) است که در حین برشکاری براده هایی کوتاه و شکننده ایجاد می کند. در این میان در برخی از این فولادها شاهد ۰٫۳ تا ۰٫۱۵ سرب نیز خواهید بود که از همین خاصیت برخوردارند. لازم به ذکر است؛ بعضی از کربن های این فولاد نظیر ۱٫۰۷۲۸ و۱٫۰۷۲۷و۱٫۰۷۲۶ امکان حرارت دهی و سخت کاری حجمی و ۱٫۰۷۲۱و ۱٫۰۷۲۲و ۱٫۰۹۲۳ قابلیت سمانتاسیون را نیز دارا می ‌باشند.

از همین رو فولاد پایتخت با توجه به شناخت کامل نیاز بازار آهن و فولاد ایران دارد قابلیت عرضه این محصول پر مصرف را به صورت تحویلی به سراسر کشور را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا تنها کافیست به بخش تماس با ما مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات دقیقی در این راستا در اختیار شما قرار دهند.

فروش فولاد آلیاژی فولاد پایتخت

از اهمیت فولاد چه میدانید؟

اگر نگاهی به تاریخچه فولاد بیاندازید متوجه می‌شوید که از آن به عنوان آلیاژی از آهن و کربن یاد می‌کردند. اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در این راستا حاصل شده به طور استاندارد؛ فولاد را ماده‌ای می‌دانند که مقدار آهن در آن از هر عنصر دیگری بیشتر است و کربن موجود در آن به چیزی کمتر از 2 درصد رسیده است. هرچند که در این میان عناصر دیگری در آن به کار رفته است. اما سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می‌کند این است که چرا فولاد یا فولاد اتومات تا این اندازه اهمیت دارد؟

در دنیای مدرن امروزی چیزی حدود 90 درصد تولیدات جهانی را فولاد به خود اختصاص داده است. همین مسئله را میتوان عاملی مهم برای اهمیت بالای آن دانست. البته در این میان نباید از ویژگی های منحصر به فردی که در خود جای داده غافل شد. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از؛ استحکام، نرمی، انعطاف پذیری، قیمت مناسب و قابلیت بازیافت آن را به فلزی بدون جایگزین و بی رقیب تبدیل کرده است.

قیمت فولاد اتومات

مطمئنا وقتی صحبت از خرید و تهیه فولاد 6 گوش اتومات می‌شود یکی از مسائلی که ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند قیمت نهایی آنان است. با توجه به اینکه هر روزه این قیمت در حال نوسان است میتوانید با مراجعه به سایت فولاد پایتخت و یا تماس با کارشناسان ما به راحتی نسبت به به‌روزترین این قیمت ها آگاه شوید. نکته قابل توجه اینجاست که استفاده از فولاد اتومات باعث کاهش قیمت می گردد زیرا سرعت تولید قطعات بالا می رود. هم چنین به دلیل بالا رفتن سرعت و شکل پذیری بهتر این فولاد، می توان شکل های بیشتری را قالب گیری نمود. از مصارف عمده فولاد اتومات استفاده به خودرو سازی،  کشاورزی ، نظامی ، قطعه سازی، اتصالات اشاره نمود.

جایگاه فولاد در اقتصاد ایران

از گذشته تاکنون با نگاهی به میزان تولید فولاد خام هرکشور میتوانید میزان صنعتی بودن آن را بسنجید. این مسئله همچنان پابرجاست و کشور ما ایران نیز با تولید میزان مناسبی از فولاد خام توانسته رتبه خود را در میان کشورهای تولیدکننده فولاد تا حدود زیادی بهبود بخشد. طی آمار منتشر شده میزان تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۸ برابر ۱٫۸ میلیارد تن بوده است. در این میان کشور چین با میزان تولید ۹۲۸ میلیون تن در این سال از این لحاظ رکورددار تولید فولاد در جهان است.

کشور ایران با توجه به ظرفیت های عظیم معادن و کارخانه های بزرگ تولید فولاد نظیر فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و فولاد هرمزگان در این سال با تولید ۲۵ میلیون تن فولاد رتبه سیزدهم جهان را به خود اختصاص داده است. در این سال نرخ رشد فولاد ایران نسبت به آمار جهانی ۴ برابر رشد داشته است. پس این مسئله که ایران در حال صنعتی‌شدن و یا نزدیک به صنعتی شدن است خیلی دور از ذهن نیست.